Dragon Age: Początek - Przebudzenie - FAQ

Dragon Age: Początek - Przebudzenie - FAQ

Seria pytań i odpowiedzi na temat dodatku

1. Fabuła i rozgrywka

1.1 Czy w Dragon Age - Przebudzenie pojawiają się nowe specjalizacje?

W przebudzeniu jest 6 nowych specjalizacji - po dwie dla każdej klasy.

1.2 Czy w Dragon Age - Przebudzenie są jakieś nowe czary?

W rzeczy samej. Dodano dwa nowe, wysokopoziomowe łańcuchy czarów dla wszystkich magów i łącznie 24 nowe czary dla dwóch nowych specjalizacji.

1.3 Czy w Dragon Age - Przebudzenie pojawiają się nowe talenty?

Pojawiają się 32 nowe talenty dla łotrzyka i wojownika (wliczając zdolności ze specjalizacji), co daje łącznie 56 nowych zdolności i czarów.

1.4 Czy w Przebudzeniu będą nowe Początki/Historie pochodzenia?

Przebudzenie nie zawiera nowych Początków dla postaci. Jeśli jednak stworzysz nową postać, jako "Orlesiański Szary Strażnik" otrzymasz nowe tło. Nie oznacza to jednak rozgrywania nowej historii pochodzenia, zamiast tego gra będzie reagować w różnych punktach twojej historii, czasami w bardzo dramatyczny sposób.

1.5 Kim są nowi towarzyszący NPC w Dragon Age - Przebudzenie?

Ujawniliśmy już Andersa i Velannę jako nowych towarzyszy w Przebudzeniu. Anders to mag apostata i sprawiający czasami pewne problemy. Velanna zaś to Dalijska magini pałająca nienawiścią do ludzi i pragnieniem ochrony natury i swojego ludu. Pozostałych NPC ujawnimy jeszcze przed premierą dodatku.

1.6 Czy system wpływu na towarzyszy pojawi się w Przebudzeniu.

Tak, ów system powróci w dodatku.

1.7 Czy romans, który zacząłem w Początku będzie kontynuowany w Przebudzeniu?

Nie, ponieważ będziesz daleko os swojego poprzedniego życia walcząc z nowym zagrożeniem.

1.8 Z kim mogę romansować w DA - Przebudzenie?

W dodatku nie ma historii miłosnej. Fabuła skupia się na misjach i nowym zagrożeniu dla Fereldenu.

1.9 Którzy znani NPC powrócą w Przebudzeniu?

Nie licząc Oghrena, który odgrywa znaczącą rolę w dodatku, część postaci pojawi się lub powróci. Jeśli chodzi o towarzyszy prawdopodobnie spotkasz Loghaina, Wynne i Alistaira w zależności od decyzji podjętych w Początku . Spośród NPC, mistrz Wayne i Herren powrócą do swych ról. Wade zaoferuje wykonanie fantastycznych przedmiotów w zamian za stosowne składniki z jego listy. Córka Loghaina, Anora, także może pojawić się w dodatku w zależności od decyzji podjętych w Początku . Architekt i Utha z powieści Davida Gaidera "The Calling" także są obecni w Przebudzeniu.

2. Technikalia

2.1 Jakie są wymagania sprzętowe DA - Przebudzenie? Czy różnią się jakoś od Początku ?

Nie, wymagania są takie same jak w DA - Początek

2.2 W jaki sposób mogę przenieść swoje postacie z Początku do DA - Przebudzenie?

Proces importowania jest taki sam na wszystkich platformach sprzętowych. Gracz zaczynając nową grę musi wybrać Przebudzenie, a następnie kliknąć na opcję "Importuj postać". Następnie gracze będą mogli skorzystać z listy dostępnych postaci. Dostępna będzie także zaawansowana opcja pozwalająca na import postaci z konkretnego zapisu, a nie tylko z najnowszego.

2.3 Jeśli moja postać umarła na końcu DA - Początek , jak mogę ją przywrócić do życia w Przebudzeniu?

Dostępna będzie opcja zaimportowania "Martwego Strażnika" i dalszej gry. Dla nich fabuła będzie zakładać, że nie dokonali ostatecznego aktu poświęcenia i w jakiś sposób przetrwali. Gracz będzie mógł także zacząć z takim samym poziomem i sprzętem jak "Martwy Strażnik". Słowem, jeśli graczowi nie przeszkadza machnięcie ręką na tą część historii, my też nie mamy nic przeciwko temu.

2.4 Czy po zaimportowaniu postaci będę mógł ponownie porozdawać wszystkie punkty, wybrać specjalizację itd.?

Nie, ale można to zrobić przez zakupienie "Manual of Focus" od Herrena na dziedzińcu Twierdzy Vigil. Herren ma nieograniczoną ilość tych przedmiotów w cenie sześciu sztuk złota za egzemplarz. Przedmioty te można wykorzystać do zresetowania zarówno swojej postaci, jak i towarzyszy.

2.5 Czy moje przedmioty, pancerz, statystyki etc. zostaną przeniesione jeśli zaimportuję postać do DA - Przebudzenie?

Prawie wszystkie przedmioty są importowane wraz z twoją postacią. Jedynymi wyjątkami są przedmioty promocyjne i łupy z DLC przeznaczone jedynie do Początku .

2.6 Czy jeśli stosowałem modyfikacje lub dodatkowe przedmioty moja postać będzie działała w DA - Przebudzenie?

W wypadku korzystania z modów i dodanych przedmiotów istnieje ryzyko, że nie będą poprawnie działać w dodatku. Spodziewamy się podobnego działania jak w Neverwinter Nights, gdzie część modów była naruszana przez dodatek, a inne nie. Radzimy importowanie nie-modowanych postaci do dodatku.

2.7 Czy poprawki z DA - Początku dotyczące balansu i błędów będą uwzględnione w dodatku?

Tak, dodatek wyjdzie wraz z najnowszą łatką do DA - Początek .

2.8 Czy Przebudzenie będzie dostępne przez Digital Download? Czy znów będzie na Steamie?

Tak, Przebudzenie będzie dostępne na Steamie i poprzez dystrybucję elektroniczną. Będzie je można również pobrać dla Xbox 360 i PlayStation 3. W Europie i innych krajach z systemem PAL, tylko wersja PS3 będzie dostępna do ściągnięcia.


Drukuj