Dragon Age: Początek - Amgarrak i Ród Dolvish

Dragon Age: Początek - Amgarrak i Ród Dolvish

Zagadaj do krasnoluda na temat golemów a zostaniesz zasypany opowieściami o Caridinie, legendarnym Kowalu Pustki oraz o Amgarrak. Amgarrak to krasnoludzkie słowo oznaczające zwycięstwo, jednak istnienie sal Amgarrak jest uznawane jedynie za mit.

Zanim królowa Getha abdykowała, przekazała jedyne ocalałe fragmenty badań Caridiana, klanowi Dolvish. Legenda mówi, że ród Dolvish zbankrutował przez stworzenie tajnego laboratorium w Głębokich Ścieżkach. Z pomocą magistra Tevinter starali się odtworzyć dzieło Caridina. Fedrik, ostatni potomek rodu Dolvish obiecał Zgromadzeniu nowego Golema prosto z Amgarrak, wiedząc że czyn ten ponownie wyniósłby klan Dolvish ku chwale. Gdy jednak nie stworzono żadnego golema, Fedrik był zrujnowany. Zmarł kilka lat później a wraz z nim klan Dolvish.

Przez stulecia na Głębokich ścieżkach pojawiały się golemy z dziwnymi zdolnościami. Jedni mówili, że jest to, albo dowód na istnienie Amgarrak, albo potomkowie rodu Dolvish po dziś dzień pracują nad odtworzeniem golemów. Inni z kolei twierdzą, że coś musiało pójść bardzo źle. Jednak prawda na zawsze może pozostać nieznana. 


Drukuj