Dragon Age: Początek - Krąg Maginów

Dragon Age: Początek - Krąg Maginów

W tym dziale zostanie opisana pewne ugrupowanie o nazwie - Krąg Maginów.

No więc, jest to organizacja szkoląca magów w Ferelden i innych częściach Thedas. Zarządcami tejże organizacji jest sam Zakon. Krąg może zabrać każde dziecko (zazwyczaj w wieku 6-12 lat) z ich rodzin, jeśli tylko okaże jakieś magiczne zdolności. Organizacja wychowuje takie dziecko do wieku dorosłego i zmusza do przejścia Katorgi o tym później. Główna bazą Kręgu w Ferelden jest Kinloch Hold. Główną siedzibą Kręgu jest Kolegium Zaklinaczy w Cumberland. Tam właśnie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące działalności organizacji.

Sam Krąg podzielony jest na kilka akademii, w zależności od zwolenników danej polityki, którzy podzielają różne opinie na temat tego, jakie miejsce w społeczeństwie powinni zajmować magowie. Pełnoprawni magowie nazywani są Zaklinaczami, a przywódcą Kręgu jest Pierwszy Zaklinacz. Fortece Kręgu (Kręgi) zazwyczaj umieszczane są zazwyczaj w odległych i trudno dostępnych miejscach, ale Formari mają swoje siedziby w głównych miastach, w celach handlowych. Sam Zakon stara się utrzymywać dość neutralna politykę.

Katorga

Katorga jest to święty rytuał przejścia. Odbywają go dorośli pomocnicy magów. By dowieść wartości maga, ich umysł wędruje do Pustki i stara się przeciwstawić demonom, podczas gdy ich ciało pozostaje w Wieży Kręgu. Mag nie zyskuje dodatkowych mocy podczas z walki z demonem. Jego zwycięstwo udowadnia, że jest on na tyle silni by zwalczać demony przyciągane przez magię. Kiedy mag jednak nie przejdzie testu, przechodzi fizyczną transformację i zostaje zabijany przez Templariuszy, którzy go obserwują. Jeśli natomiast Krąg obawia się, że mag nie przejdzie Katorgi, zostaje Wyciszonym.

Wyciszeni

Rytuał Wyciszenia ucina połączenie maga z Pustką - nie może już więcej śnić. Jako efekt uboczny, ich układ emocjonalny jest całkowicie usuwany. Jedna czy obie z tych rzeczy sprawiają, że demony nie mogą już ich posiąść (co nie jest jednak do końca pewne). W umyśle Wyciszonego nie ma pasji. Jeżeli Krąg Maginów odnajdzie maga, który jest zbyt słaby, by przetrwać Katorgę, przemienienie go w Wyciszonego uznawane jest za akt miłosierdzia za strony Kręgu. Wyciszeni, są kompletnie odporni na wszelkie zagrożenia dla śmiertelników. Do zaklinania przedmiotów używają, tzw. Lyrium, który jednocześnie dostarcza Kręgowi główne źródło dochodu. Wyciszeni nie mają wrodzonej odporności na ich efekty, jednak wysoki poziom koncentracji zwiększa ich możliwość w zaklinaniu.

Drukuj