Dragon Age: Początek - Specjalizacje

Dragon Age: Początek - Specjalizacje

Każda z klas może wybrać z kilku specjalizacji. Oto one

Specjalizacje maga:Uzdrowiciel Dusz:

Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Bardziej oczywiste rozwiązanie, to Wynne, która dołączy do drużyny niedługo po rozpoczęciu głównego questu Przerwany krąg. Trzeba mieć wysokie poparcie, a także wykonać quest poboczny związany z tą postacią. Drugie rozwiązanie, to w Denerimie w sklepie ?Cuda Thedas?, można kupić księgę. Jeśli nie znajduje się w ofercie, to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.Zmiennokształtny:

Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Bardziej oczywiste rozwiązanie, to po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Morrigan potwierdzi chęć nauczenia innego maga bycia zmiennokształtnym. Drugi sposób, to możesz poprosić o pomoc w nabyciu tej specjalizacji elfa Varathorna, którego spotkasz w obozie Dalijczyków (skraj lasu Brecilian).Mag krwi:

W trakcie questu Arl Redcliffe zdecyduj się na rozwiązanie polegające na pokonaniu opętanego Connora w Pustce. Wybierz siebie jako osobę, która wybierze się do Pustki celem zlikwidowania demona (nie możesz niestety skorzystać z pomocy Wynne, Morrigan, Jowana ani Irvinga). Pokonuj kolejne wariacje demona aż awansujesz do ostatecznej potyczki. Zainicjuj rozmowę i tym razem przystań na pokojowe rozwiązanie problemu. Jeżeli zgodzisz się na propozycję demona odnośnie ponownego opętania Connora w przyszłości to w zamian odblokujesz specjalizację maga krwi.Mistyczny wojownik:

Przystąp do rozwiązywania głównego questu Natura bestii i zatrzymaj się dopiero po dotarciu do niższego poziomu ruin (już po przekroczeniu magicznej bariery i na niedługo przed dotarciem do legowiska wilkołaków). W trakcie eksploracji tego poziomu musisz zbadać jeden z bocznych korytarzy. Kliknięcie na ukrytym w mroku filakterium zainicjuje poboczny quest Mistyczny wojownik. Całość sprowadza się do poproszenia uwięzionej w filakterium istoty o przekazanie swojej wiedzy w zamian za spełnienie (lub nie) jej prośby.

Specjalizacje wojownika:Berserker:

Berserker ? Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Oghren potwierdzi chęć nauczenia innego wojownika bycia berserkerem. Drugi sposób: księga u krasnoludzkiego handlarza Gorima, którego odnajdziesz w Dzielnicy targowej miasta Denerim(jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry).Czempion:

Musisz pomyślnie rozwiązać quest Arl Redcliffe, a więc przyczynić się do pozyskania szczypty prochów z innego głównego questu ? Urna Świętych Prochów. Specjalizację otrzymasz tuż po tym jak odbyłeś rozmowę z uzdrowionym arlem Eamonem w zamku Redcliffe.Łupieżca:

W trakcie rozwiązywania głównego questu Urna Świętych Prochów musisz przystać na propozycję kultystów spotkanych w jaskiniach, potwierdzając chęć zniszczenia prochów z wykorzystaniem smoczej krwi. Następnie musisz pomyślnie zaliczyć wszystkie cztery próby, a po zbliżeniu się do urny wybrać z listy czynności akcję polegającą na wymieszaniu krwi z prochami. Po pokonaniu wrogów (strażnik Prób z obstawą + ewentualnie niektórzy członkowie drużyny) należy powrócić na szczyt góry i porozmawiać z Kolgrimem. Specjalizacja zostanie odblokowana po wypiciu smoczej krwi.Templariusz:

Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Alistair potwierdzi chęć nauczenia innego wojownika bycia templariuszem. Ewentualnie możesz zakupić odpowiednią księgę u krasnoludzkiego handlarza Bodahna(obóz). Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.

Specjalizacje łotrzyka:Bard:

Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Możesz nauczyć się od Leliany. Warto zaznaczyć, że uzyskanie dużej liczby punktów poparcia będzie niewystarczające, bo musisz także wykonać jej quest poboczny. Dopiero wtedy towarzyszka wyrazi chęć nauczenia innych członków drużyny specjalizacji barda. Możesz też zakupić odpowiednią księgę u Alimara. Handlarza tego odnajdziesz w Orzammarze, a konkretnie w Składzie Alimara w Kurzowisku. Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.Łowca:

Musisz zakupić odpowiednią księgę u Bodahna(obóz). Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.Skrytobójca:

Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Zevran potwierdzi chęć nauczenia innego łotrzyka bycia skrytobójcą. Możesz też zakupić odpowiednią księgę u elfiego handlarza Alaritha. Osobę tę odnajdziesz w Obcowisku w mieście Denerim. Warto zaznaczyć, że będziesz się tam mógł udać dopiero po rozpoczęciu głównego questu Wzburzenie w Obcowisku, a zakupów dokonać po ustaleniu co stało się z chorymi elfami. Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.Szampierz:

Specjalizację tę możesz odblokować w trakcie swojego pobytu w Denerim. Wybierz się do Perły, a po znalezieniu się w środku zaczekaj aż Izabela odpędzi się od grupki chuliganów. Możesz z nią teraz porozmawiać i poprosić ją o przekazanie posiadanej wiedzy. Dowiesz się, że musisz ją najpierw pokonać w grze w karty, lecz na szczęście całość sprowadza się do złapania jej na oszustwie. Będzie to możliwe w przypadku zabawy postacią z mocno rozwiniętym współczynnikiem zręczności.

 

 

 


Drukuj