Kobieta nową twarzą kampani reklamowej?

Jak pewnie wiecie, główną postacią promującą markę Dragon Age zawsze był mężczyzna. Jedna z fanek gry napisała na forum, że BioWare są jednostronni, pokazując tylko męskiego protagonistę. Główny pisarz studia postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie. Po dokładne informacje zapraszam do rozwinięcia.

"W pewien sposób nie zgadzam się z opinią, że musielibyśmy zmienić głównego bohatera na kobietę w kampanii promocyjnej, by "udowodnić", że nasza gra jest także przeznaczona dla damskiej części graczy - zwłaszcza fanek, które są już na naszych forach i bardzo dobrze wiedzą, o chodzi. Ale przypuszczam, że zrobiłbym to jako facet, więc bardzo łatwo mi powiedzieć, że to nie o to chodzi. Z pewnością jest to uczciwe.


Z mojego punktu widzenia, nie przeszkadzałoby mi zobaczenie protagosnistki podczas promocji tylko po to, by zobaczyć coś nowego. W końcu jestem wielkim fanem silnych, żeńskich postaci. Jednak kwestia, czy to jest dobry marketing, to zupełnie inna sprawa... Nie jestem pewien, czy kupiłbym argument, że żeńskie postacie prezentują się gorzej dla szerokiej publiczności, ale muszę przypomnieć sobie, że nie robią tego dla mnie. Jestem już w pełni poinformowany i wprowadzony w szczegóły, więc dla mnie to czysto estetyczna sprawa - i, jak podejrzewam, dla wielu ludzi zgromadzonych tutaj również.

I tak byłoby to w porządku. Tak, jak ktoś zauważył, Dragon Age jest grą bardzo przyjazną dla kobiet (o ile przyjmujecie, jak ja, że "przyjazna dla kobiet" nie zawiera takich rzeczy jak układanki, kucyki czy brak walki) i byłoby miło rozgłosić to jeszcze bardziej".

David Gaider


Drukuj