Nowości w Dragon Age: Inkwizycja

Co mają ze sobą wspólnego złote bryłkowce, garderoby, Saarebas i niebywałe relikty? Wszystkie te elementy wchodzą w skład najnowszej aktualizacji, o której wam teraz opowiemy.

 

Wspaniałe lato dobiega końca i nadchodzi jesień! Ani się obejrzycie, a zaczną żółknąć liście. Ale bez obaw, bo na pożegnanie najgorętszej pory roku mamy dla was coś równie gorącego. Od dzisiaj na PC, PlayStation 4 i Xbox One dostępna jest najnowsza aktualizacja Dragon Age: Inkwizycja, o której wam teraz opowiemy. Oto krótkie podsumowanie tego, co zawiera.

Złoty bryłkowiec

Podczas setek godzin eksploracji Thedas zebraliście pewnie mnóstwo cennych przedmiotów, z których macie prawo być dumni! Aby nagrodzić wasz wysiłek, dodaliśmy do gry rzeźbę przedstawiającą złotego bryłkowca, która pozwoli wam synchronizować przedmioty zebrane podczas poszczególnych rozgrywek. Dotknijcie rzeźby w Azylu lub Podniebnej Twierdzy, a odblokowane wpisy do kodeksu, schematy rzemieślnicze, przepisy na mikstury, wierzchowce oraz elementy wystroju Podniebnej Twierdzy zostaną zsynchronizowane i staną się dostępne we wszystkich waszych rozgrywkach.

Aby skorzystać z tej funkcji, dotknijcie najpierw rzeźby złotego bryłkowca postacią, która ukończyła grę. Rzeźba pojawi się we wszystkich waszych rozgrywkach prowadzonych online na tej samej platformie. Teraz dotknięcie rzeźby inną postacią spowoduje synchronizację zdobytych przez tę postać przedmiotów. Udanych łowów!
Garderoba

Mimo że beżowy strój Inkwizytora to gwarancja ciepła podczas podróży przez Góry Mroźnego Grzbietu, to prosiliście nas o udostępnienie większego wyboru ubiorów. W najnowszej aktualizacji znajdziecie garderobę z tuzinem nowych codziennych strojów dla Inkwizytora. Możecie odtąd leniuchować w stylowych kreacjach, podczas gdy pomocnicy będą zmywać plamy smoczej krwi z waszego rynsztunku bojowego.

A jeśli poczujecie kiedyś ochotę, by znów założyć na siebie kolor beżowy – nie ma sprawy! Będzie na was czekać w garderobie.
Nowy agent do gry wieloosobowej

W ostatniej aktualizacji trybu wieloosobowego Dragon Age: Inkwizycja gracze otrzymali dostęp do Milczącej Siostry Pali. Dziś mamy zaszczyt ogłosić, że dołącza do niej Saarebas Hissera. Spotkaliśmy się z projektantem Lukiem Barrettem, aby dowiedzieć się więcej o tej potężnej czarodziejce qunari.

Saarebas Hissera to wśród agentów Inkwizycji postać wyjątkowa. Efekty działania jej zdolności uzależnione są od postawy, która może być: otwierająca, swobodna lub kończąca. Na przykład zdolność Salwa Athloka w postawie swobodnej przyciąga wszystkich wrogów na danym obszarze, a w postawie kończącej wyprowadza niszczycielski mroźny atak rażący wszystkich pobliskich wrogów. Po każdym użyciu zdolności następuje przejście do następnej postawy, zawsze w tej samej kolejności.

Przyglądając się zdolnościom z drzewek Hissery zauważycie, że każda, niezależnie od postawy, charakteryzuje się innym typem celowania. Na przykład Klątwa Shokasit zawsze zadaje obrażenia wraz z upływem czasu, a Eksplozja Itwa-Adim zawsze na obszarze wokół waszego aktualnego celu głównego. Oprócz tego wszystkie zdolności z drzewka Ochrony służą do wzmacniania sojuszników i powstrzymywania nieprzyjaciół, podczas gdy drzewko Mistrzostwa skupia się tylko na zadawaniu obrażeń. Wykorzystajcie te informacje, aby wybrać zdolności pasujące do waszego stylu gry.

I na koniec o jednej z najważniejszych spraw związanych z Saarebas, czyli o zdolności Skok Asaary, umożliwiającej przerwanie animacji rzucania zaklęcia. Hissera jest dość delikatna, więc gdy podczas rzucania zaklęcia – szczególnie w postawie kończącej – okaże się, że musicie je szybko anulować celem uniknięcia ataku wroga, użyjcie Skoku Asaary, aby natychmiast skorzystać z tej zdolności w waszej aktualnej postawie. Wszystkie trzy wersje Skoku Asaary pozwalają uniknąć obrażeń, więc niezależnie od postawy może uratować wam życie.
Modyfikacje zdolności podstawowych

We współpracy ze słynnymi na kontynencie Thedas naukowcami i Rzeźbiarzami wprowadziliśmy szereg modyfikacji, których celem jest poprawa balansu i wrażeń płynących z rozgrywki. Oto kilka ważniejszych zmian:

Wojownicy:

Nieugiętość (teraz Rozwścieczenie): po aktywacji zdolność zmniejsza otrzymywane i zwiększa zadawane obrażenia w stopniu uzależnionym od liczby znajdujących się w pobliżu wrogów

Linia na Piasku: wojownik przywiera do ściany, co ułatwia korzystanie ze zdolności i jednoczesne odpieranie ataków

Łotrzykowie:

Obrotowe Ostrza: zdolność usuwa efekty negatywne z atakowanego celu, ale przenosi je na wszystkich pobliskich wrogów

Uderzenie Cienia: zdolność podstawowa zużywa teraz 20 (a nie 50) punktów wytrzymałości oraz przywraca 70 punktów wytrzymałości, jeśli trafisz przeciwnika, dla którego nie jesteś celem

Kolczasta Pułapka: zdolność podstawowa umożliwia rozstawienie trzech pułapek, także w trybie skradania

Magowie:

Duchowe Ostrze: wykorzystuje system, który za każdym razem, gdy zadasz obrażenia zdolnością inną niż Duchowe Ostrze, o 50% zwiększa obrażenia zadawane przez następny atak Duchowym Ostrzem (efekt może się wielokrotnie kumulować)

Niebywałe relikty Thedas

Kilka miesięcy temu poprosiliśmy graczy, aby opisali nam swoje wymarzone akcesoria, które chcieliby zobaczyć w Dragon Age: Inkwizycja. Proces selekcji był niełatwy, ale w końcu udało nam się wyłonić zwycięzców. Z radością dodajemy te kreatywne projekty do świata Thedas i dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas i zechcieli podzielić się z nami swymi wspaniałymi pomysłami.

I tak to właśnie wygląda: kolejna aktualizacja pełna nowej zawartości wzbogacającej świat Dragon Age. Dobrej zabawy!

Uwaga: aby wszystkie wymienione elementy pojawiły się w grze, należy zainstalować najnowszą aktualizację dostępną na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Pamiętajcie, aby zrobić to przed wczytaniem pliku zapisu lub rozpoczęciem nowej gry. Aktualizacja nie wymaga żadnych dodatkowych opłat.


Drukuj