Próby i ulepszenia zdolności

Gotowi na kolejne wyzwanie? W Dragon Age: Inkwizycja pojawiła się właśnie nowa funkcja, która wystawi na próbę wasze męstwo i nagrodzi wysiłki.

 

Jeśli pobraliście już dodatek Intruz do Dragon Age: Inkwizycja, być może zauważyliście część wchodzących w jego skład nowości. Nie regulujcie obrazu – są prawdziwe! Zmiany te wpływają na część rozgrywki poprzedzającą zakończenie głównego wątku fabularnego. To drobny prezent dla graczy, którzy pobrali Intruza, ale nie ukończyli jeszcze gry, albo chcą rozegrać ją ponownie z zainstalowanym dodatkiem.

Próby

Lubicie wyzwania, ale nie jesteście jeszcze gotowi, by stawić czoła koszmarnemu poziomowi trudności? Uwielbiacie poziom koszmarny, ale macie ochotę na coś jeszcze bardziej intensywnego? Trafiliście we właściwe miejsce! Posiłkując się komentarzami członków społeczności, stworzyliśmy tzw. próby, które pozwolą wam jeszcze bardziej spersonalizować rozgrywkę i poziom jej trudności.

Dzięki opcjonalnym próbom nie tylko dostosujecie rozgrywkę do indywidualnych wymagań, ale za swoje dokonania otrzymacie nagrody. Będziecie mogli zdobywać nowe osiągnięcia i trofea, a także odblokowywać nowe wyposażenie niedostępne nigdzie indziej w Thedas. Im więcej prób aktywujecie podczas rozgrywki, tym szybciej zdobędziecie łupy, które znajdziecie następnie w skrzyni ze specjalnymi dostawami w Podniebnej Twierdzy lub Azylu.

Rzućmy okiem na wspomniane próby i związane z nimi wyzwania:

Krocz miękko:uważajcie, bo po aktywowaniu tej próby standardowi wrogowie będą się czasem pojawiać jako wrogowie elitarni – silniejsi, dysponujący większym zapasem zdrowia i nowymi zdolnościami bojowymi.

Niedźwiedzia przysługa: jeśli myśleliście, że niedźwiedzie były wymagającym przeciwnikiem, lepiej uważajcie, bo teraz wszystkie będą elitarne lub na poziomie bossa. Na pocieszenie możemy powiedzieć, że nie zyskają żadnych nowych zdolności.

Równa ziemia: pamiętacie to uczucie potęgi, gdy jako Inkwizytor na 27. poziomie walczyliście z przeciwnikiem na poziomie 12.? Po aktywacji tej próby już tego uczucia nie doświadczycie. Słabsi przeciwnicy pod względem poziomu zostaną zrównani z waszą drużyną. Życzymy miłej zabawy ze smokami.

Nie daj się ponieść: zdobywanie kolejnych poziomów jest dla mięczaków, co nie? Aktywujcie tę próbę, a doświadczenie będziecie zdobywać dwa razy wolniej. Pokażcie przeciwnikom, że w walce liczy się tęga głowa, a nie silna ręka.

Fałszywi przyjaciele: każdego nie da się zadowolić, a po aktywacji tej próby będzie to jeszcze trudniejsze, bo efekty negatywnych reakcji sojuszników na wasze decyzje staną się dwa razy silniejsze. Od tej pory, jeśli coś im się nie spodoba, okażą wam to dużo bardziej zdecydowanie.

Zaciśnij zęby: to rana powierzchowna! Po aktywacji tej próby wszystkie mikstury leczące i eliksiry będą zwiększać zdrowie tylko o 1.

Lekka podróż: przed trudną bitwą mądrze jest zaopatrzyć się w skrytce z zapasami. Niestety, wszystkie skrytki zniknęły. Tak jest, nie będą się już pojawiać. Powodzenia!

Spoczywaj w spokoju: po aktywacji tej próby poziom skupienia wraca do zera po każdym użyciu szybkiej podróży i każdym odpoczynku w obozie.

Pamiętajcie, że próby są opcjonalne. Możecie je aktywować za pośrednictwem menu opcji lub dostosowując poziom trudności na początku nowej gry.

Nowe ulepszenia zdolności

We współpracy ze słynnymi na kontynencie Thedas naukowcami i Rzeźbiarzami wprowadziliśmy szereg modyfikacji, których celem jest poprawa balansu i wrażeń płynących z rozgrywki. Te nowe modyfikacje uzupełniają istniejące zdolności i zmieniają sposób, w jaki działają ich ulepszone wersje: w momencie zakupu któregoś z ulepszeń, odblokowane zostają obie jego wersje, ale w danym momencie na wyposażeniu można mieć tylko jedną z nich.

Aktywne ulepszenie dla każdej zdolności możesz zmienić w dowolnej chwili za pośrednictwem menu zdolności. Wypróbuj nowe ulepszenia – może okaże się, że pozwolą na stosowanie nowych rozwiązań strategicznych!

Fala Płomieni: Fala Płomieni pojawia się teraz w miejscu, gdzie stoisz, i w miarę trwania zaklęcia przemieszcza się coraz dalej. Dzięki temu można ją rzucać na ślepo, aby oddalając się podpalała kolejnych wrogów.

Nigdy Dwa Razy: Łańcuch Błyskawic nigdy nie trafia dwukrotnie tego samego celu, ale każdemu kolejnemu zadaje większe obrażenia. Ilość obrażeń wzrasta bardzo szybko, więc w sytuacji, gdy masz przeciw sobie czterech lub więcej wrogów, któryś z nich nieźle oberwie.

Zniknięcie we Mgle: sojusznicy znajdujący się w zasięgu Trującego Obłoku mogą zgubić swych wrogów, co kilka sekund pobytu w chmurze otrzymując Nieuchwytność. Otoczony łotrzyk może zatruć wrogów i utrzymać pozycję, automatycznie unikając ciosów.

Odpowiednia Chwila: Róg Wojenny nie ma już czasu odnowienia. Zamiast tego efekty jego działania stają się tym silniejsze, im dłuższe są przerwy między kolejnymi użyciami. Zdolność ta może mieć trzy różne efekty, w zależności od tego, ile odczekasz przed jej ponownym użyciem. Najsłabsza wersja powoduje oszołomienie i spowolnienie przeciwników, a najmocniejsza natychmiastowe ogłuszenie, umożliwiające użycie kombinacji. Czas między starciami również wpływa na moc zdolności, pozwalając na rozpoczęcie kolejnej walki z dostępem do najsilniejszej wersji.

Rzućmy też okiem na niszczycielskie kombinacje z wykorzystaniem nowych ulepszeń zdolności:

Wojownik

Wyzywający Okrzyk -> Publiczne Wyzwanie: Wyzywający Okrzyk nie ma już czasu odnowienia. Doskonałe efekty daje przypisanie go kontrolowanemu przez SI tankowi, który może wziąć na cel wroga atakującego sojusznika tanka i błyskawicznie przyciągnąć jego uwagę.

Wirujący Atak -> Wir Stali: wrogowie, którzy znajdą się w zasięgu Wirującego Ataku, zostają przyciągnięci w stronę postaci. Przeciągnij wszystkich nieprzyjaciół w wybrane miejsce i użyj kombinacji zdolności obszarowych maga.

Mag

Krok w Pustkę -> Wzmacniający Krok: przeniknięcie przez nieprzyjaciela przy pomocy Kroku w Pustkę przywraca 25% many.

Podpalenie -> Pochłaniający Ogień: Podpalenie nie ma już czasu odnowienia, ale w przypadku użycia raz za razem kosztuje coraz więcej many. Te dwie zdolności są razem całkiem skuteczne. Jeśli masz do czynienia z niewielką grupą nieprzyjaciół, możesz użyć kilkakrotnie Podpalenia, szybko zużywając przy tym manę. Następnie przenikasz przez wrogów przy pomocy Kroku w Pustkę, odzyskujesz w ten sposób manę i znów używasz Podpalenia.

Łotrzyk

Strzał z Wyskoku -> Strzał z Cieni: po użyciu Strzału z Wyskoku przejdź w tryb krycia się. Efekty ulepszenia zwanego Atakiem Oskrzydlającym w przypadku łucznika sprawdzają się doskonale jako mechanizm ucieczki.

Zatruta Broń -> Życiodajna Trucizna: zdobywaj zdrowie, atakując wrogów zatrutą bronią. Użycie Strzału z Wyskoku w połączeniu z Zatrutą Bronią również może uleczyć postać.

I tak to właśnie wygląda: kolejna aktualizacja pełna nowej zawartości wzbogacającej świat Dragon Age. Dobrej zabawy!

Uwaga: aby wszystkie wymienione elementy pojawiły się w grze, należy zainstalować dodatek Dragon Age: Inkwizycja – Intruz, dostępny już teraz na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.


Drukuj