Qunari w trybie wieloosobowym!

Wraz z naszą najnowszą aktualizacją do walki dołącza frakcja niezłomnych qunari. Oto wszystko, co powinniście wiedzieć na temat tych groźnych przeciwników.

 

Agenci, od czasu oblężenia Kirkwall kontynent Thedas nie widział tak agresywnej manifestacji potęgi qunari. Choć ich prawdziwych motywów jeszcze nie znamy, to możecie być pewni jednego: qunari stanowią poważne zagrożenie i są już tutaj – w trybie wieloosobowym Dragon Age: Inkwizycja.

Aby pomóc wam przygotować się do starcia z tym brutalnym przeciwnikiem, postanowiliśmy porozmawiać ze zwiadowcami z ekipy odpowiedzialnej za tryb wieloosobowy Dragon Age: Inkwizycja – producentami Blairem Brownem i Billym Buskellem oraz projektantem Lukiem Barrettem.

[DRAGONAGE.COM]: Qunari słyną ze sprawności na polu bitwy. Jak wygląda walka przeciw ich armii?

[BLAIR BROWN]: W trybie wieloosobowym qunari są zabójczo skuteczni. Podczas gdy pomioty stawiają przede wszystkim na liczbę, qunari korzystają z taktyki i silnych ataków dystansowych. Nie stójcie zbyt długo w miejscu, bo podziurawią was włóczniami.

[BILLY BUSKELL]: Biorąc pod uwagę ich arsenał, możliwe, że to jak dotąd najbardziej zbalansowany przeciwnik. Potrafią atakować z daleka i szybko przechodzić do bliskiego kontaktu. Są przygotowani do walki totalnej i dowodzą tego w każdej rozgrywce.

[LUKE BARRETT]: Qunari to przeciwnik niezwykle elastyczny – ich jednostki dystansowe bardzo dobrze radzą sobie w bliskim kontakcie, a walczące w zwarciu dysponują wybuchowymi atakami średniodystansowymi. Dlatego trudno posługiwać się przeciw nim jednym, wybranym stylem gry. Zamiast tego trzeba łączyć ze sobą ataki dystansowe i walkę w zwarciu, w miarę potrzeb się między nimi przełączając.

[DRAGONAGE.COM]: Które spośród klas qunari znajdą się w grze?

[LUKE]: Qunari dysponują podstawowymi żołnierzami piechoty, uzbrojonymi we włócznie jednostkami dystansowymi, zwalczającymi magię łotrzykami, zabójczo skutecznymi magami oraz zaskakująco zwinnymi tarczownikami i brutalami.

[DRAGONAGE.COM]: Co waszym zdaniem jest najmocniejszą stroną qunari?

[LUKE]: Wszechstronność. Każdy typ przeciwnika posiada umiejętności równoważące jego słabe strony. Na przykład powolni qunari posługujący się bronią dwuręczną, których łatwo utrzymać na dystans, dysponują atakiem z doskoku, pozwalającym szybko zbliżyć się do gracza.

[DRAGONAGE.COM]: A co ty sądzisz na ten temat, Billy?

[BILLY]: Myślę, że ich najmocniejszą stroną jest wymuszanie na graczach nieustannego skupienia uwagi. Słabe punkty niektórych frakcji można wykorzystywać, by dać drużynie przewagę, ale z qunari jest tak, że to oni starają się wykorzystać twoje słabe punkty. Do walki z nimi warto wystawiać mocną, wszechstronną drużynę.

[DRAGONAGE.COM]: Którą z postaci najchętniej wystawilibyście przeciw qunari i dlaczego?

[BLAIR]: Mistrza żywiołów. Jego umiejętność kontrolowania pola bitwy pozwala unikać ataków. Oddziały bojowe qunari można pokonać tylko schodząc z ich linii wzroku, stosując „kontrolę nad tłumem” i współpracując w zespole. Pomocne są też bariery.

[LUKE]: Ja wybrałbym Piracką Królową Izabelę, bo najłatwiej przechodzi od walki wręcz do walki dystansowej, a także sprawnie unika silnych pojedynczych ciosów dzięki zdolności zwanej Nieuchwytnością.

[BILLY]: Wybrałbym albo naszą królową mórz, fechmistrzynię Izabelę, albo Katari. Izabelę, bo potrafi błyskawicznie przechodzić od walki dystansowej do walki wręcz, a Katari, bo wiadomo – kto nie lubi oglądać w boju gotowego na wszystko qunari?

[DRAGONAGE.COM]: Dobrze, ostatnie pytanie. Czy zanim gracze wyruszą do boju, macie dla nich jakieś porady na temat walki z qunari?

[BILLY]: Przejrzyjcie wyposażenie i dogadajcie się z towarzyszami, aby do walki wyruszyć ze zbalansowaną drużyną. Qunari atakują szybko i mocno. I nie są wybredni, gdy chodzi o miejsce i czas ataku. Są największym zagrożeniem, z jakim mieli dotąd do czynienia agenci Inkwizycji – aby stawić im czoła, potrzebna będzie drużyna składająca się z wszechstronnego zestawu postaci i klas, dysponująca miksturami ofensywnymi i defensywnymi.

[BLAIR]: Warto się zaprzyjaźnić z jakąś Opiekunką lub mistrzem żywiołów.

[LUKE]: Dowódca qunari jest niezwykle skuteczny z dystansu, ale niezbyt ruchliwy. Schodzenie z jego linii wzroku pozwala unikać części wyprowadzanych przez niego ataków.

Uwaga: aby w grze pojawili się qunari, należy zainstalować najnowszą aktualizację dostępną na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Pamiętaj, aby to zrobić przed uruchomieniem trybu wieloosobowego.


Drukuj