Dragon Age: Zamaskowane Imperium

Studio BioWare oraz wydawnictwo TOR zapowiedziało czwartą powieść z uniwersum Dragon Age. Tym razem jej autorem nie będzie David Gaider a starszy scenarzysta Patrick Weekes. Zamaskowane Imperium skupi się na Cesarzowej Orlais oraz walce o tron Imperium...

Tor Books - największy na świecie dom wydawniczy specjalizujący się w science fiction - oraz BioWare, oddział Electronic Arts, z wielką przyjemnością zapowiadają czwartą powieść osadzoną w realiach wielokrotnie nagradzanej serii gier RPG, Dragon Age. Patrick Weekes, starszy scenarzysta w BioWare, stworzy Dragon Age: Zamaskowane Imperium (Dragon Age: The Masked Empire), które zostanie wydane w kwietniu 2014 roku.


Zespół BioWare, odpowiedzialny za tak kochane klasyki jak Baldur?s Gate, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic, czy Mass Effect, swoją serią Dragon Age wytyczył nowy standard w tworzeniu historii Fantasy RPG. Seria ta zdobyła przeszło 80 nagród w okresie pomiędzy premierą Dragon Age: Początek w 2009 roku a Dragon Age II w marcu 2011 roku.

Trzy wcześniejsze powieści ze świata Dragon Age, Dragon Age: Utracony tron (marzec 2009), Dragon Age: Powołanie (Październik 2009), oraz Dragon Age: Rozłam zostały bardzo ciepło przyjęte przez fanów i jeszcze bardziej wzmocniły mroczną i bohaterską naturę oraz ogromną skalę uniwersum Dragon Age. Dragon Age: Zamaskowane Imperium rozszerza i rozświetla nowe zakątki Thedas.

Wyrusz do najciemniejszych i najbardziej zabójczych części Orlais, gdzie dworskie tytuły znaczą mniej niż siła ostrzy.

"Cesarzowa Orlais, Celene, zasiadła na tronie tego najpotężniejszego kraju Thedas dzięki swojej mądrości, sprytowi i bezwzględnym manipulacjom. Teraz, imperium, które wprowadziła w wiek oświecenia zagrożone jest z wewnątrz przez zbliżającą się wojnę pomiędzy templariuszami a magami, a także bunty wybuchające wśród poniewieranego społeczeństwa elfów. Aby ratować Orlais, Celene musi utrzymać tron nie zważając na koszty.

Posiadając legendarne zdolności Orlezjańskich Kawalerów, Wielki Książę Gaspard zwyciężył w niezliczonych bitwach, walcząc w imieniu imperium oraz cesarzowej. Czy jednak walczył na próżno? Gdy zawodzi Krąg a chaos się rozprzestrzenia, Gaspard zaczyna wątpić czy dyplomatyczne podejście Celene do problemu magów, czy nawet elfickiego powstania zapewni krajowi bezpieczeństwo. Może nadszedł czas na nowego przywódcę, takiego, który żyje według zasad Kodeksu Kawalerów, po to tylko, aby Orlais znów stało się silne.

Briala jest służką Celene od czasu, gdy obie były małymi dziećmi, a teraz subtelnie wykorzystywała swoją pozycję aby pomagać elfom w całym Orlais. Jest ona powiernicą Celene, szpiegiem, oraz kochanką, lecz gdy polityka zmusza Celene do wyboru pomiędzy prawami ludu Briali a tronem Orlais, to Briala musi podjąć decyzję komu jest tak naprawdę lojalna.

Zawierane są przymierza i łamane są obietnice, gdy Celene i Gaspard walczą o tron Orlais. W końcu jednak, to elfy ukrywające się po lasach i głodujące w Obcowiskach mogą zadecydować o przyszłości zamaskowanego imperium".

Zapraszamy fanów BioWare do odwiedzenia oficjalnej strony Dragon Age: http://dragonage.bioware.com, gdzie znajdą zapowiedzi i dodatkowe informacje o Dragon Age: Utracony Tron, Dragon Age: Powołanie, Dragon Age: Rozłami wiele więcej!

Dlaczego David Gaider nie jest autorem nowej książki?

"Napisałbym kolejną książkę, ale po prostu nie mam na to czasu. Na szczęście powieść jest w dobrych rękach. Patrick jest teraz w zespole DA i jest wielkim pisarzem. Podejrzewam, że jeśli podobały Wam się moje książki, to spodoba Wam się to, co teraz robi".

David Gaider

 


Drukuj