Kolejna książka z Dragon Age - Dragon Age: Last Flight

BioWare nie pozwala nam zapomnieć o świecie, który stworzyli. Właśnie dzisiaj zapowiedziano kolejną książkę z uniwersum. Dragon Age: Last Flight opowie nam o historii Szarej Straży. Czytelnicy będą mogli się dowiedzieć co spotkało legendarne gryfy. 

Powróć do Thedas, krainy, w której osadzona jest wielokrotnie nagradzana, mroczna gra fantasy rpg od studia BioWare, Dragon Age i odkryj jakie mroczne, zapomniane tajemnice skrywa historia legendarnych Szarych Strażników.

Szarzy Strażnicy ponownie są bohaterami wśród mieszkańców Thedas: Arcydemon został pokonany dość łatwo a rozproszone siły Mrocznych pomiotów zostały zepchnięte z powrotem pod ziemię. Plaga została zakończona. Lub tak się tylko wydaje.

Valya, młoda elfia magiczka, niedawno zrekrutowana w szeregi Strażników, otrzymała zadanie przestudiowania historycznych zapisków na temat poprzednich Plag, w celu zebrania wiedzy na temat nowo odkrytego i niepokojącego zjawiska związanego z mrocznymi pomiotami. Jej badania nad Czwartą Plagą doprowadzają ją do zakodowanej wzmianki zapisanej na marginesie starożytnej mapy oraz do ukrytego pamiętnika Issenyy, jednego z ostatnich legendarnych jeźdźców gryfów. W czasie, gdy mroczne sekrety zakopane w pamiętniku Issenyy zaczynają wychodzić na jaw, Valya zaczyna wątpić we wszystko co wydawało jej się, że wie na temat Szarych Strażników. . . .

Jako oddział należący do Electronic Arts, największego wydawcy rozrywkowego na świecie, BioWare jest wielokrotnie nagradzanym twórcą jednych z najlepiej sprzedających się gier wideo, takich jak Baldur's Gate™, seria Neverwinter Nights™,Star Wars®: Knights of the Old Republic™ oraz Mass Effect.

Szczegóły Produktu

Oprawa miękka: 416 stron
Wydawca: Tor Books; Pierwsze wydanie (12 sierpnia 2014)
Język: angielski
ISBN-10: 0765337215
ISBN-13: 978-0765337214
Waga: 0,45 kg

O autorce

Jako tzw. “wojskowe dziecko,” Liane Merciel wychowywała się w Niemczech, Korei Południowej oraz kilku różnych częściach Stanów Zjednoczonych. Ukończyła Uniwersytet w Yale oraz uczelnię prawniczą College of William & Mary Law School. Mieszka w Filadelfii gdzie praktykuje prawo. Liane jest autorką dwóch powieści fantasy, The River King's Road oraz drugiej części, Heaven's Needle. Pisała zarówno powieści jaki i dzieła krótkie na potrzeby gry rpg pt. Pathfinder.


Drukuj