Sale EA - Historia pewnego oręża

Wczoraj na blogu Origin, pojawił się bardzo interesujący artykuł, opowiadający o historii pewnego oręża. Jeśli ciekawi Was, jaką przygodę miał Nick Clifford i czym jest wyżej wymieniona broń, to zapraszam do rozwinięcia, gdzie znajdziecie tekst autorstwa Christy Casas.

Przechadzając się po biurach Electronic Arts można natrafić na wiele artefaktów oraz pamiątek pochodzących z gier wideo. Oprócz przedmiotów takich jak motocykl z Road Rash i prototyp Sega Probe, kolejnym rewelacyjnym reliktem jest solidny miecz. Wspomnianym mieczem jest replika broni, której używają Szarzy Strażnicy (elitarny zakon wojowników w świecie Dragon Age), która została stworzona aby zaimponować fanom na targach gier i wystawach i wciągnąć ich w świat Dragon Age: Początek, którego akcja toczy się w Thedas.

Cosplay - Morrigan

Historia tego miecza sięga do lata wypełnionego targami  w 2009 roku - przed premierą Dragon Age: Początek. Na pewno zauważyliście, że gry tworzone przez BioWare przyciągają zwykle cosplayerów wszelkiego rodzaju. Jeśli kiedykolwiek uczestniczyliście w jakimś zjeździe, to z pewnością natknęliście się na Komandorów Shepardów, Morrigan i Hawke'ów. Nawet kostiumy, które noszą pracownicy BioWare, zostały misternie zaprojektowane, np. strój Garrusa, noszony przez zespół odpowiedzialny za marketing w Mass Effect wymagał butów, które umożliwiały im chodzenie na palcach. Garrus wyglądał autentycznie, ale buty były gorsze i bolało bardziej niż po chodzeniu w butach na wysokich obsadach. Wnioski: Gry BioWare inspirują zarówno pracowników jak i fanów, którzy robią świetne cosplaye.

Replika oręża

Zanim Dragon Age: Początek zadebiutowało w czasie PAX i Comic-Conu, zespół BioWare chciał, by fani w pełni cieszyli się cosplayem. Twórcy rzeczywiście poszli i wykuli replikę miecza Szarych Strażników, która ważyła 30 funtów (~14 kg). Ponieważ znajdowała się w Edmonton w Kandzie, kolejną przeszkodą było wysłanie tak dużej broni za granicę. Nick Clifford, który w owym czasie pracował jako Menager Produktu w biurze EA Los Angeles, został powołany do zadania "Operacja Miecz Szarego Strażnika. Jego misją było odebranie miecza z międzynarodowego lotniska w LA. Jak mówi: "Starałem się wynieść 30 funtową replikę miecza z urzędu celnego. Celnicy nic nie wiedzą o Szarych Strażnikach". Jak dobrze przewidzieliśmy, celnicy go zatrzymali i zaczęli zadawać wiele pytań na temat miecza i o planach jego użytku. Gdy zdał sobie sprawę, że wyjaśnienia o replice oręża z gry wideo na nic się zdadzą, Clifford postanowił zadzwonić do autora miecza w Kanadzie, który wyjaśnił im w jakim celu wykuł broń. Po około dwóch godzinach, miecz wreszcie trafił pod opiekę Electronic Arts.

Mike Laidlaw i David Silverman

Tamtego lata, miecz krążył po targach będąc symbolem, tego niezwykłego wydarzenia. Na każdym z targów znajdowało się stoisko związane z Dragon Age, na którym fani mogli sprawdzić swoje siły w demie Początku. Po jego ukończeniu, gracze zostali wprowadzeni w szeregi Szarej Straży. Zaczynali od wejścia do Fortecy Weisshaup, gdzie widzieli Menagera Marketingu, Davida Silvermana i Producenta Kreatywnego, Mike'a Laidlawa (obydwaj byli ubrani w 18 kilowe kolczugi). Ten sam miecz został użyty do wprowadzenia graczy w szeregi Szarych Strażników. Po wtajemniczeniu tak wielu fanów Dragon Age, miecz spoczywa w salach EA.

Motto Szarej Straży: "Na wojnie, zwycięstwo. W pokoju, czuwanie. W śmierci, ofiara".

Źródło

Drukuj