BioWare rozmawia z Kim Parker, fanką serii Dragon Age

BioWare rozmawia z wieloma fanami. Kanadyjczycy są pod wrażeniem prac jakie wykonują wielbiciele ich gry. Dzisiaj postanowili porozmawiać z jedną z nich. Oto Pani Kim Parker zwana SkittleFox. Twórcy przeprowadzili z nią wywiad, który znajduje się w rozwinięciu. Rysunki artystki znajdziecie pod tym linkiem. Śledźcie również Facebooka i Twittera Dragon Age, gdyż i tam pojawią się jej dzieła.

Skąd jesteś?


Urodziłam się w Vancouver, ale dorastałam w Waterloo w Ontario. Kanadyjka, jak Wy!

Od jak dawna tworzysz swoje arcydzieła?

Dzięki za nazwanie je arcydziełami. Nie jestem pewna, czy wszystko, co tworzę, nazwałabym arcydziełem, tytuł ten jest raczej zarezerwowany dla renesansowych artystów. Rysuję od czasu, gdy odkryłam, że mogę malować kształty w sosie do spaghetti.

Czy możesz wyjaśnić proces, jaki przechodzisz, gdy tworzysz obraz cyfrowy?

Zawsze zaczyna się od tradycyjnego szkicu ? zwykle ołówkiem na kartce. Projekt nabiera kształtu prawie w całości na papierze, wszystko - poza kolorem. Gdy jestem zadowolona z wyglądu, skanuję, koloruję i cieniuję w Photoshopie na wielkim tablecie Wacom.

Czy masz ulubioną grę, która Cię inspiruje? Ulubionego bohatera?

Żadna gra nie ma wpływu na moje prace, ale sam przemysł. Jestem zainteresowana głównie tworzeniem szkiców koncepcyjnych, tym, co budzi kontrowersje oraz tym, co jest uznawane za kanoniczne. Innymi słowy, czerpię inspiracje ze szkiców koncepcyjnych, które są wyjątkowo dobrze wykonane lub wyjątkowo źle! Te pierwsze mnie inspirują, te drugie uczą, w jaki sposób mogę się poprawić. Jednym z moich ulubionych projektów postaci był Arishok z DA 2, dlatego, że było w nim wiele wyjątkowej siły i arogancji w wyglądzie. Spędziłam godziny na cierpliwym składaniu wszystkich elementów koncepcji, zaraz po tym, gdy wyszedł teaser.

Jak długo zajmuje Ci skończenie pracy?

To zależy od złożoności detali. Pobieżne szkice idą szybko, jako że ich zadaniem jest tylko przelanie pomysłu z głowy na papier, zanim o nim zapomnę, lecz pełny obraz zajmuje od kilku godzin do kilku dni. Wliczając, oczywiście, czas na wypicie kawy i wyskoczenie do pubu.

Jakimi innymi rodzajami sztuki chciałabyś się zająć?

Umiejętności artystyczne? Jest kilka innych rzeczy w moim życiu, które nazwałabym sztuką. Interesuje mnie walka na miecze, którą kiedyś uprawiałam i wciąż ją kocham. Pracuję też w kawiarni w ciągu dnia. Utalentowani baryści potrafią zrobić takie Latte, które zrzucają skarpetki ze stóp.

Czy tworzysz jeszcze innego rodzaju fan arty?

Raczej nie, no chyba, że chcecie zobaczyć kilka tuzinów portretów Stephena Fry'a? Tylko żartuję (Jednakże kocham cię, Stephenie Fry.)

Czy potrafisz być kreatywna w czasie swego dnia pracy?

Mam nadzieję. Bycie baristą daję swego rodzaju oczywistą kreatywną wolność, ale trudno to porównywać z grafikami koncepcyjnymi. Tam jest niczym nieograniczony świat do narysowania. Moim marzeniem jest, aby pewnego dnia zostać grafikiem w grze komputerowej lub studiu filmowym, ale myślę, że jeszcze daleka droga przede mną.

Jaka jest twoja pierwsza gra Bioware, która się zainteresowałaś?

Dragon Age było pierwsze. Mam fioła na punkcie smoków i mieczy, a ta gra miała obydwa, więc weszłam w to. Było tam wiele złożonych postaci w stylu Morrigan, Flemeth czy wyjątkowo czarującego Alistera. Idea Szarej Straży była również wyjątkowo przekonująca.

Na co najbardziej zwracasz uwagę, gdy grasz w gry komputerowe?

Po pierwsze, jeśli chodzi o mnie, to na wygląd postaci i potworów. Wygląd przekazuje ogromną ilość informacji, czy sobie z tego zdajemy sprawę, czy nie. Gdy projekt postaci jest dobrze zrobiony, zawarta w nich historia i wartości trafiają do nas z o wiele większą siłą. Gdy jest on zrobiony źle lub na odwal się, powoduje to u mnie mentalny wstrząs i odrzuca od gry. To bardziej niż cokolwiek inne inspiruje mnie do pracy, gdyż czuję, że muszę tam zaprowadzić porządek i sprowadzić grę na takie tory, na jakie powinna iść od początku. Wszystko się rozbija o efektywne opowiadanie historii, tylko graficznie zamiast słów.

Dopisek Autora: Polecam również filmik z kolejnym Cosplayem Dragon Age:

{youtube}pyMKnjyj7M8{/youtube}

 


Drukuj