Podsumowanie PAX 2012 część 2

Właśnie kilka godzin temu zakończył się 3 dzień targów PAX East. Twórcy nie narzekali na niską frekwencję, gdyż pojawiło się wielu fanów ich gier. Chociaż BioWare nie ujawniło zbyt wiele, to jednak impreza nie mogła obejść się bez plotek na temat nowego projektu Kanadyjczyków. W poprzednim newsie zaprezentowaliśmy Wam szczegółowe informacje zebrane z sieci.

Tym razem mamy dla Was dane na temat anime Dragon Age: Świt Poszukiwacza.

 

Wideo z pokazów:

{youtube}RxKB8EFFXv0{/youtube}

{youtube}q_a6CzCXxBU{/youtube}

{youtube}vhTnVS2_RsE{/youtube}

{youtube}OZhTbhUpixY{/youtube}

{youtube}f0nDyB7Eva8{/youtube}

{youtube}x-CGfDNApFI{/youtube}

Widzimy nowe miejsca, pancerze etc.

Zebrane informacje na temat Filmu:

Twórcy zaprezentowali pierwsze 20 minut z anime Dragon Age. Niestety materiału nie ma w sieci, ale udało mi się znaleźć dokładny opis pierwszych scen.

 

Uwaga tekst zawiera spoilery:

Historia Dragon Age: Świt Poszukiwacza kręci się wokół Cassandry Pentaghast z Dragon Age II. Znana jest głównie z przesłuchiwania Varrica w grze. Anime stara się nadać jej więcej charakteru poprzez wmieszanie jej w polityczny spisek z udziałem Templariuszy i Kręgu Maginów.

Zaczyna się od pokazania grupy magów krwi zebranych wokół smoka. Jednooki przywódca owej grupy, brat Frenic, poskramia smoka, po czym zanurza swój kostur w jego ciele, wysysając krew niczym strzykawką. Celem ludzi w czarnych szatach jest podanie krwi młodej elfce Avexis, która jest ich więźniem. Udaje się im to.

Cassandra wraz z drużyną Poszukiwaczy pojawia się zaraz potem i brutalnie atakuje grupę. Zdaje się, że Cassandra jest nieco porywcza. Byron, najstarszy z Poszukiwaczy, pełni rolę mentora i próbuje uspokoić ją przed bitwą, lecz jego słowa są jak rzucanie grochem o ścianę. Jak można było się spodziewać, Cassandra wyłamuje się i zabija wielu magów krwi w dość krwawym stylu.

Zmuszony do ucieczki Frenic używa swojej magii do zamienienia się w kruka, po czym odlatuje, a Poszukiwacze zostają sami z wkurzonym smokiem. Byron odwraca uwagę bestii, kiedy Cassandra wskakuje na smoka od tyłu i wbija miecz w czaszkę potwora.

Na tą chwilę wygrali i dziewczyna zostaje doprowadzona do Zakonu Andrasty. Krąg Maginów rości sobie prawa do jej ochrony, ale Templariusze odmawiają. Sytuacja staje się patowa, kiedy wybucha kłótnia wokół sposobu jej schwytania i wychodzą na jaw motywy odnośnie tej dziewczyny. Potrafi ona kontrolować dzikie bestie. Najwyższy Poszukiwacz uważa, że ta zdolność jest dla wszystkich wielkim zagrożeniem.

Po tym spotkaniu mamy okazję zobaczyć, dlaczego w Cassandrze jest tyle wściekłości. Kiedy była młodsza, stała się świadkiem pościgu za młodym człowiekiem, którego ścięto na jej oczach. Nie ujawniono, jakie relacje łączyły ją z tym mężczyzną, ale byli sobie bliscy.

Niespokojna budzi się ze snu i idzie na przechadzkę po zamku. Po dotarciu do cel, widzi wielu nieprzytomnych rycerzy i Byrona z młodą elfką na ramieniu. Nie rozumie co się dzieje, ale podąża za nim w celu poznania prawdy na temat tego zdradzieckiego ataku.

Trójka ta ucieka do lasu, gdzie wpadają na magów krwi. Tak kończy się pierwsze 20 minut.

Źródła zdjęć: Twittery pracowników BioWare, fanów, strona Nerdappropriate

Źródło tekstu na temat filmu


Drukuj