Wywiad z Nickiem Thornborrowem

Redaktorzy serwisu InntothePixel mieli okazję porozmawiać z jednym z autorów grafiki zatytułowanej Pieśń oraz pracownikiem BioWare, Nickiem Thornborrowem...

Opowiedz nam o grze oraz inspiracjach, które stoją za twoimi pracami.


Dragon Age zbudowane jest na bardzo głębokiej mitologii i tle fabularnym i chcemy aby te rzeczy było widać w grafikach. Chcemy aby gracze odczuwali świat Thedas tak, jakby miał on historię. Jedną z rzeczy jakie robimy aby to osiągnąć jest wykorzystywanie grafik do ilustrowania przyjętej mitologii. Postacie i historie znane z witraży pojawiają się w formie rzeźb, gobelinów, fresków i rycin, co dodaje światu bogactwa.

Co lub kto skłoniło Cię do tworzenia grafiki na potrzeby gier?

Do miejsca, w którym jestem doprowadziło mnie kilka silnych wpływów. Moja rodzina bardzo mnie wspierała a w szkole średniej miałem wspaniałego mentora w osobie nauczyciela sztuki. Te dwie siły doprowadziły mnie do koledżu gdzie zacząłem studiować animację. Jednak moim prawdziwym zainteresowaniem było opowiadanie historii za pomocą grafiki. BioWare oraz rodzaj gier jakie tworzą stanowiło całkiem wyjątkową okazję aby robić właśnie to czego chciałem.

Jaki fragment procesu tworzenia grafiki do gier jest twoim ulubionym?

Podczas projektowania lubię aspekt związany z rozwiązywaniem problemów. Myślę, że tak naprawdę projektowanie to właśnie to. A kiedy doprowadzisz ten projekt do punktu, w którym wiesz, że jest trafiony, to on sam wpasowuje się w świat i po prostu działa.

W jakie gry teraz grasz?

Wciąż tłukę w Dark Souls. Nie mogę także oderwać się od Cywilizacji V. Jeśli chodzi o gry planszowe to bardzo podoba mi się Small World i Risk Legacy.

Jakich porad mógłbyś udzielić początkującym artystom chcącym pracować nad grami?

Nie jestem pewien czy mogę przekazać jakieś świeże spojrzenie na ten problem. Prawdę mówiąc, musicie ciężko na to pracować. Musicie dużo rysować, głównie z natury. Następnie musicie wciąż mieć inspiracje. Wystawiajcie się na działanie nowych rzeczy. Czytajcie, oglądajcie filmy, zarówno bestsellery jak i kino artystyczne. Słuchajcie muzyki. Jeśli możecie to podróżujcie.

Źródło


Drukuj