Świat

 Oto opisy najważniejszych organizacji z filmu:

 

Zakon

Zakon jest najbardziej wpływową organizacją religijną w świecie Dragon Age. Boska jest ich świętą przywódczynią, odpowiedzialną także za siły zbrojne jak również za religijnych przywódców. Zakon skupia się na przewodzeniu i edukacji magów, ponieważ wierzy, że magia jest niebezpieczna. Nakładają sankcje na rebeliantów bez cienia litości.

Poszukiwacze

Zakon honoruje najwierniejszych Templariuszy, nadając im tytuły poszukiwaczy, jest to niewielka, elitarna grupa należąca do Boskiej. Zawsze czujnie przyglądają się, czy nie dzieje się nic podejrzanego wśród Templariuszy jak i w Kręgu Magów. W niektórych przypadkach mają prawo do spacyfikowania magów, jeśli wymkną się spod kontroli.

Templariusze

Organizacja  wojskowa, licząca około miliona członków, którzy szkolą się, jak działać przeciwko magii i magom, budzi strach i szacunek.

Krąg Magów

Krąg w świecie Dragon Age oznacza ugrupowanie magów, które znajduje się pod kontrolą Zakonu. Czasem służy jako wsparcie podczas wojny. Kiedy jakiś krąg staje się niezależną organizacją, często zajmuje się zakazanymi sprawami, unikając jednocześnie kontroli Templariuszy.

Magowie Krwi

Magia pochodzi zazwyczaj z innego wymiaru zwanego "Pustką". Pewien rodzaj magii, "magia krwi", wykorzystuje moce związane z krwią. Jej użytkownik zwany Magiem Krwi może wysysać magię z samego życia, przejmować kontrolę nad umysłami i działaniami innych, a rzucanie czarów z tej szkoły jest przerażające. Ponieważ jest to bez wątpienia zła magia, nie tylko ma fatalny wpływ na innych, ale może doprowadzić do szaleństwa jej użytkownika. W najgorszych przypadkach mag krwi z charyzmą zbiera innych apostatów i nakłania ich na powrót na drogę Ciemności. Magowie krwi są także powiązani ze zniszczeniem świata.

 

 

 

 


Drukuj