Dragon Age: Początek - Imperium Tevinter

Dragon Age: Początek - Imperium Tevinter

Imperium Tevinteru to królestwo w Thedas, niegdyś rządzone przez bardzo potężną magokrację. Przewodniczący Imperium nazywani byli "Magistrami", przewodził nimi zaś tzw. Imperialny Archon.

Bardzo prawdopodobne, że to Imperium nauczyło Magistrów ich magii. Według Zakonu, to właśnie Dawni Bogowie przyzwali Magistrów, by spróbowali uzurpować tron Stwórcy, wchodząc do Złotego Miasta Stwórcy, co spowodowało jego splugawienie i wywołało znana już nam: Pierwszą Plagę. Plaga ta skupiła się właśnie na Imperium, co zakończyło się jego ruiną.

Jeszcze przed pierwszą Plagą, Imperium podbiło ziemie elfów - Elvhenan i zniewoliło jego rdzenny lud.

W Tevinterze wciąż legalna jest sprzedaż elfickich niewolników. Wielu z nich zniewala nawet samych siebie, by móc zapewnić życie swej rodzinie. Stolicą Tevinteru jest Minrathous. Interesujący jest również fakt, iż Imperium posiada własną wersję Zakonu, prowadzoną przez mężczyznę Divine. Jego władza i właściwe istnienie Imperialnego Zakonu nie jest uznawane przez Zakon w Orlais.

Qunari są w stanie ciągłej wojny z Imperium, jako że oboje walczą o dominację na Północy. Kiedyś, przeciwko Imperium Tevinteru zostało wytoczonych również kilka Świętych Marszów.


Drukuj