Beta patcha 1.5

O tym, że powstaje kolejny patch do Dragon Age Początek wiadomo od dawna. Dziś uzyskaliśmy konkretne informacje na ten temat: Łatka z numerem 1.5 została niedawno przetestowana jako BETA. Teraz twórcy udostępnili ją publicznie, aby fani pomogli im w poprawkach. W rozwinięciu znajdziecie kilka pytań związanych z tym wydarzeniem.

Co naprawia patch 1.05?

Patch ten jest całkowicie nastawiony na naprawienie dwóch ważnych problemów:

  • Zrekonstruktowaliśmy proces autoryzowania DLC. Jeśli wcześniej nie mogłeś ich zautoryzować, ten patch powinien to umożliwić.
  • Wersja instalatora Ultimate Edition na EA Download Manager umieszczała kod seryjny w złym miejscu w rejestrze Windowsa, powodując wiele problemów z funkcjami online, wykrywaniem osiągnięć czy logowaniem się do społeczności. Patch umieszcza kod w odpowiednim miejscu. Aby sprawdzić, czy twój problem został rozwiązany, sprawdź Klucz produktu w zakładce Gra w narzędziu do konfigurowania gry dostępnym przez launcher. Jeśli nie jest on pusty, wszystko działa jak należy.

Dragon Age: Początek

Czemu patch 1.05 jest w fazie BETA? Jakie jest ryzyko?

Wszyscy nasi testerzy potwierdzili, że w/w rozwiązania są sprawdzone i działają jak należy. Niektórzy jednak zauważyli nagły wzrost czasu ładowania map. Chcąc zbadać i w miarę możliwości naprawić tę kwestię, wypuściliśmy patch jako publiczna beta. Patrząc na doświadczenia naszych testerów, oczekujemy, iż niektórzy użytkownicy mogą również zaobserwować dłuższe ładowanie się obszarów.

Co mam zrobić, jeśli takowe zaobserwuję po zainstalowaniu patcha 1.05?

Jeśli chcesz po prostu wrócić do wcześniejszego stanu rzeczy, usuń patch. Jednakże liczymy na waszą pomoc. Wszystkie swoje obserwacje i doświadczenia możecie zamieszczać w temacie "Long Load Times" i umożliwić nam łatwiejsze i szybsze znalezienie rozwiązania.

Czy użytkownicy platformy Steam mają dostęp do patcha?

Nistety, nie, gdyż Steam nie udostępnia patchów w wersji BETA. Jednak każdy użytkownik PC/Mac posiadający zarejestrowaną grę może pobrać pełną wersję gry z platformy EA - Origin. Jeśli mają grę kupioną przez Steam, mogą ją odinstalować i zastąpić wersją z Origin, otrzymując dostęp do patcha. Gdy patch nie będzie już w wersji BETA, a zostanie oficjalnie wydany, użytkownicy platformy Steam uzyskają do niego normalnie dostęp.


Drukuj