Kolejne informacje na temat nowego DLC

Przygotowaliśmy dla Was opis najnowszego DLC "Kroniki Mrocznych Pomiotów". Z opisu dowiecie się, jak będzie wyglądał sposób rekrutowania nowych pomiotów, czy też, jakie będzie nasze zadanie w tym DLC.  Zapraszam do lektury. Uwaga Spoilery !!!

W tym DLC, trwającym mniej więcej tyle, ile finał bitwy o Denerim w podstawce, gracz wciela się specjalnego Hurloka stanowiącego dowódcę straży przedniej Pomiotów i obdarzonego pewną formą wolnej woli przez Arcydemona. W czasie gry gracz poprowadzi atak na Denerim, a potem ruszy na Fort Drakon. Całość ma miejsce w alternatywnej wersji świata, w której bohater podstawowej wersji umarł w czasie rytuału dołączenia, zostawiając Alistaira jako ostatniego Szarego Strażnika.

Gracz będzie mógł, dzięki swojej zdolności dołączać do drużyny napotykane pomioty różnych rodzajów. To wciąż ten sam system z czterema bohaterami, ale chcąc wymienić towarzysza, trzeba będzie dokonać egzekucji któregoś nieszczęsnego rekruta.

Dragon Age: Początek
Wpływ na ekwipunek będzie dość ograniczony (nie będzie można np. dozbrajać ogrów, czy wrzeszczotów), gracz otrzyma za to dostęp do potężnego miecza Krew Plagi, znanego z podstawki. Opcje dialogowe będą mocno ograniczone, bowiem dlc skupia się głównie na walce, tym bardziej, że zaawansowane dialogi nie miałyby sensu przy tej koncepcji - tu liczy się brutalność.

W czasie walk gracz stanie przeciw wielu postaciom z podstawki - ze znanych towarzyszy nie pojawi się tylko Shale. Sten wraz z grupą najemników będzie bronił placu handlowego, zaś Oghren dowodził będzie pijacką armią przy tawernie. Gracz ruszy także na elfickie slumsy starając się spalić wielkie drzewo w samym sercu dzielnicy, by złamać ducha elfów.

W czasie oblężenia fortu Hurlok gracza ruszy w pościg za Alistairem, który jakimś cudem zdołał uzyskać tytuł królewski.

Dodatek będzie kosztował, w zależności od wersji około 4 dolarów, lub czterysta punktów XBox live lub punktów BioWare.


Drukuj