Spolszczenie Dragon Age: Ultimate Edition - Oświadczenie

Na pewno wielu z Was czeka na spolszczenie do Dragon Age Ultimate Edition, z czego możemy wnioskować po komentarzach oraz mailach. Niektóre z nich były dosyć nie na miejscu, pełne zarzutów, obelg w związku z poślizgiem. Ponieważ szanujemy naszych czytelników, postanowiliśmy przedstawić Wam naszą obecną sytuację z spolszczeniem.

Wiemy o tym, że się niecierpliwicie. Wiemy, że powinniśmy wydać je już dawno. Ale w czym tkwi problem? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie.  Postaram się jednak Wam trochę to wyjaśnić. Pewnie wiecie, że początkowo chcieliśmy wydać je z okazji drugich urodzin grupy, jednak nie udało się. Potem podawaliśmy kilka innych terminów ale z powodu osobistych nie wyrobiliśmy się. Chcieliśmy wydać je z okazji 4 urodzin naszego serwisu ale i tutaj pojawiły się problemy.  Dlaczego? O co dokładnie chodzi? Mamy kilka problemów, które nie są tak oczywiste. Największą bolączką jest rozbieżność wersji elektronicznych i wersji pudełkowych, ze względu na brak programisty w grupie, nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. Jakby ktoś był w stanie pomóc, to prace byłyby już dawno ukończone.

Dragon Age: Polowanie na Czarownicę

Kolejnym problemem jest czas, a raczej jego brak. Zrozumcie nas, nie jesteśmy maszynami, które tylko tłumaczą, owszem chcemy Wam zapewnić jak najlepszą jakość spolszczenia, ale jednocześnie nie jesteśmy w stanie poświęcić każdej wolnej chwili na pracę nad nim.

Idąc dalej, można jeszcze wspomnieć o organizacji pracy. Nie chcemy wywierać presji, bo czy jest coś gorszego niż wywieranie presji na ludziach? Czy coś równie bardzo nie miażdży morale? Chyba wydaje się to logiczne. Ale skąd tak wielki poślizg? To już pół roku! Tak, zdajemy sobie sprawę z tego, że lekko nawaliliśmy jeśli o to chodzi, ale staramy się dopieścić to tłumaczenie, tak bardzo, jak tylko nam na to pozwolą nasze umiejętności.  Dodatkowo ostatnio została przeprowadzona drobna korekta rozmowy z Morrigan w ostatnim DLC do Dragon Age Początek, więc przysporzyliśmy sobie roboty, ale nie martwicie się, zajmiemy się tym. Kiedy je wydamy? Tutaj nie chcę podawać konkretnych terminów, bo zwyczajnie nie da się tak po prostu wyrobić w tych terminach, ale planujemy wszystko ukończyć  w styczniu 2013 roku. Być może będzie to kwestia tygodnia, być może czterech, ciężko jest mi jednoznacznie określić. W każdym razie, jak tylko ukończymy obecną fazę projektu, to zrobimy publiczną zamkniętą betę, a potem udostępnimy finalną wersję.

TTTr96

Od siebie dodam, że przy wydaniu Pieśni Leliany, która była pełna błędów zdaliśmy sobie sprawę, że nie możemy się spieszyć i wydać byle czego a potem łatać to miesiącami. Pamiętajcie, że spolszczenie to nie tylko tłumaczenie tekstu. Trzeba też zadbać o przygotowania, jak zwiastun, filmiki promocyjne. Tego nie robi się w jeden dzień.


Drukuj