Powrót Przystani Szarego Strażnika

Powrót Przystani Szarego Strażnika

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Przystań Szarego Strażnika, niczym feniks z popiołupowróciła! Po wielu perypetiach przez które musieliśmy przejść ostatnimi laty, wraz z nowymi doświadczeniami oraz w pełni sił, wracamy do sieci. Ale po kolei.   

Poza zmianami, które widać na pierwszy rzut oka (o których później), zmieniło się dużo więcej. 

Przystań Szarego Strażnika zakończyła współpracę z kolektywem Gram.pl

Tak, nasza współpraca z serwisem Gram.pl, i tym samym z kolektywem Gram.pl bezpowrotnie zakończyła się. Do pewnego momentu posiadanie takiego sojusznika było dla Przystani zbawieniem. Współpraca z jednym z największych znaczących portali o grach wideo w Polsce wyglądała naprawdę dobrze. Ostatecznie ta przygoda dobiegła końca i odbiła się na nas -krótko mówiąc - źle. Możemy powiedzieć więcej - bardzo zawiedliśmy się na naszym ówczesnym partnerze.

Jak pewnie wiecie, sam kolektyw również przestał istnieć. Po prawdzie to niewiele brakowało, żeby wszystkie informacje, które dostępne były na Przystani Szarego Strażnika, zniknęły razem z całym kolektywem. Mimo wielokrotnych próśb ze strony naszej redakcji o aktualizacje serwera czy regularne kopie zapasowe, za każdym razem byliśmy odsyłani z kwitkiem. Wielką tragedią dla nas okazał się dzień, w którym Przystań została zablokowana - pod rzekomym pretekstem wdrażania procedur RODO.

Po wielotygodniowych próbach udało nam się w końcu odzyskać - uszkodzone - pliki kopii zapasowej strony, pochodzące z backupu sprzed kilku miesięcy. Gdyby nie nasze wewnątrzpyrzystaniowe procedury oraz wykonana szczęśliwym trafem kopia zapasowa całości serwisu na kilka dni przed jego zablokowaniem, dzisiaj pewnie nie siedzielibyśmy na Przystani i po Szarym Strażniku pozostałyby tylko legendy.  

Nowy wygląd Przystani Szarego Strażnika

Przechodząc do pozytywnych rzeczy, to jedną wielką zmianą jest nowy wygląd Przystani. Przez ostatnie kilka tygodni murarze, budowlańcy i designerzy w pocie czoła pracowali nad odświeżeniem domu Szarego Strażnika. Dzięki temu, mając na uwadze bezpieczeństwo oraz to, że coraz więcej ludzi korzysta z internetu na urządzeniach mobilnych, strona jest wykonana według obecnie panujących standardów, w tym – na czym zależało nam najbardziej – jest w pełni responsywna.

A co jeszcze przed nami? 

Jesteśmy także w trakcie przygotowań artykułów z Dragon Age: Inkwizycja. Zebraliśmy ogromną bazę informacji i z czasem dział Dragon Age: Inkwizycja zostanie uzupełniony.

To nie koniec nowości. O wszystkim będziemy Was na bieżąco informować, więc zachęcamy do śledzenia sekcji aktualności.

To co? Dacie się zaprosić ponownie do Przystani? 


Drukuj