Dragon Age: Milczący Gaj

Kolejny komiks ze świata Dragon Age. Nowe działo, które zapowiedziano na ubiegłorocznych targach New York Comic Con.

 

Seria zostanie napisana przez Davida Gaidera, scenariusz napisze Alexander Freed, a ilustracje wykona Chad Hardin. Gwiazdami będą Alister, Izabela i Varric podczas ich podróży do Antivy. Całość składa się z 6 numerów 12 - stronicowych wydań. Zeszyty będą ukazywać się co dwa tygodnie. Będą dostępne poprzez aplikację Dark Horse's (iOS) i internetowo za 0.99 $ sztuka. Wydawcą komisów jest Dark Horse, który współpracował z BioWare przy komiksach z uniwersum  Mass Effect. Pierwszy numer ukaże się już 22 lutego tego roku.

Opis fabuły

"Trzymająca w napięciu 6 częściowa seria opowiadająca historię ciepło przyjętą przez społeczność Dragon Age. Pozwala ona na głębsze poznanie mitologii świata. Czytelnicy podążą za Alistairem, Izabelą i Varrikiem, trzema ważnymi postaciami z gier "Dragon Age: Początek" i "Dragon Age II". Wyruszą oni do Antivy, krainy rządzonej przez groźnych zabójców. Bohaterowie udadzą się w epicką podróż, aby odkryć jedną z największych tajemnic w historii Thedas, gdy będą uciekać z więzienia i spotkają tajemniczą Wiedźmę z Głuszy".

Zeszyt 1:

"To niezwykłe dla króla rozpocząć niebezpieczne poszukiwania samemu zamiast wysłać emisariusza, ale król Alistair Therein słyszał za dużo plotek, wystarczająco osobistych, zmuszony dowiedzieć się czegoś, choć nie sam. Z zabójczymi i dowcipnymi najemnikami Izabelą i Varrikiem po jego stronie, Alistair podróżuje do miasta zabójców, aby dowiedzieć się prawdy o jego królestwie i jego panowaniu!"

Zeszyt 2:

"Król Alistair wraz z towarzyszami. piratką Izabelą i krasnoludzkim kupcem Varrikiem, wchodzą do miasta zabójców w poszukiwaniu ukrytej prawdy o rodzinie Alistaira i jego własnym panowaniu. Ale to co znajdą w najgłębszym lochu jest dużo dziwniejsze!"

Zeszyt 3:

"Rozpoczyna się drugi etap poszukiwań Króla Alistaira, on jak i jego towarzysze poznają prawdziwy los króla Marica. Podróżując przez morza aż do bagien poza zasięgiem cywilizacji, Alistair, Izabela i Varrik, tracą ostatnią szansę i szczęście odwraca się od nich, ponieważ natykają się na smoka i czarownicę, która może odpowiadać za wszystko!"

Zeszyt 4:

"Tajemnica losu króla Marica pogłębia się, gdy Alistair, Izabela i Varric spotykają wiedźmę, która uratowała Marica z Antivańskiego więzienia. Ale dlaczego mu pomogła i gdzie jest teraz?"

Zeszyt 5:

"Próba poznania losu, jaki spotkał ojca Alistair, króla Marica, doprowadziła go do schwytania przez zabójców księcia Claudia Valistiego. Aby go odbić, jego towarzysze, Varrik i Izabela, są zmuszeni dobić targu z wiedźmą Yavaną, ale za jaką cenę?"

Zeszyt 6:

"Po długiej drodze, wielu zdradach i trupach, poszukiwania zaginionego ojca, króla Marica, przywiodły Alistaira tutaj, do konfrontacji z wiedźmą i posłusznymi jej smokami, bitwy, która odkryje wspólną przeszłość Marica i wiedźmy - oraz wytyczy kurs przyszłości Alistera!"


Drukuj